Podczas gdy delegaci na COP24 w Katowicach debatują o roli miast w ochronie klimatu, mieszkańcy Gdańska, Wrocławia i Krakowa apelują do włodarzy o powstrzymanie globalnej katastrofy.
„Jeśli nie zaczniemy teraz działać, musimy przygotować się na najgorsze. To właśnie miasta są najbardziej narażone na skutki zmiany klimatu. Huraganowe wiatry, nawalne deszcze i powodzie błyskawiczne niszczą infrastrukturę miejską. Długotrwałe fale upałów i miejskie wyspy
W tę sobotę Plac Szczepański zamienił się w prawdziwe forum klimatyczne, na którym każdy miał możliwość wyrażenia swojej opinii na temat globalnego ocieplenia i wpływu tego niebezpiecznego procesu na codzienne życie. Mieszkańcy Krakowa, aktywiści miejscy oraz ekolodzy dyskutowali o tym, co możemy zrobić, aby zahamować zmianę klimatu. Hasło przewodnie akcji brzmiało: Tak się zmienia klimat w miastach!
Czas najwyższy, by dostrzeżono w naszym mieście wyzwa
Rosnąca ingerencja człowieka w środowisko prowadzi do coraz bardziej odczuwalnych zmian klimatycznych. Ocieplenia klimatu jest procesem powolnym, więc nie wszyscy utożsamiają go z własną działalnością. Biorąc pod uwagę fakt, że swoim gospodarowaniem zwiększamy ilość gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń. Najwyższy czas zacząć działać w kierunku zmniejszenia wielkości emisji. Każdy z nas ma obowiązek chronić klimat.
Octo_eco, czyli osiem sposobów na zmn
Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) zaprasza na konferencję pod hasłem: "Bioenergia - pułapki i potencjał. "Odnawialne źródła energii, ale czy "zrównoważone"?", która odbędzie się w dniu 29.03.2017 roku w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.
Sympozjum będzie składało się z dwóch części. W pierwszej zaprezentują się prelegenci, którzy przybliżą definicję bioenergii, omówią rolę biomasy jako odnawialnego źródła energii w latach 2000 - 2030, jak również sc...