Lekcja Climate Eatucation – Rozwiązania, co możemy zmienić w naszym życiu, „Nie konsumuję klimatu!” w oparciu o zdobytą na wcześniejszych zajęciach i posiadaną przez uczniów wiedzę inspiruje do zastanowienia się i stworzenia zestawu niezbędnych działań zarówno globalnych/zespołowych jak i indywidualnych zmian nawyków konsumenckich.
Pomaga zrozumieć co trzeba zrobić aby osiągnąć i utrwalić zmianę.
Scenariusz jest przykładową formą przeprowadzenia lekcji. ...
Lekcja pt. "Żywność - wpływ na nasze zdrowie i środowisko" omawia związki między naszym sposobem odżywiania się, naszym zdrowiem i wpływem na otaczające nas środowisko oraz klimat. Uczniowie, aktywnie w niej uczestnicząc, budują mapę powiązań pomiędzy produkcją żywności surowej, jej przetwórstwem, przechowalnictwem, dostawą do konsumenta, odpadami na każdym etapie i uświadamiają sobie wpływ każdego z tych elementów na wartości odżywcze produktu, a w konsek...
Światowy Dzień Środowiska, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Od tego momentu, obchodzony jest corocznie 5 czerwca dla przypomnienia głównego hasła konferencji zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym. Konferencja sztokholmska obradowała pod hasłem: "Mamy tylko jedną ziemię". Podczas tej konferencji ochrona środowiska podniesiona została do rangi podstawowej funkcji państwa. Pojawił się
Nie jestem zaprzysiężonym wrogiem plastiku. Powiem więcej uważam, że w wielu miejscach świetnie się sprawdza i jest bardzo przydatny. Niemniej nie rozumiem i nie zgadzam się z jego totalnym panowaniem nad wszystkimi dziedzinami naszego życia.
Dzisiaj za głównych winowajców uznaje się torby foliowe, butelki i słomki plastikowe oraz kilka plastikowych produktów jednorazowego użytku. Dobrze, że się o tym mówi, a nawet więcej, podejmuje środ
Czytam artykuł i cieszę się, że już 69% mieszkańców Polski wykazuje zainteresowanie czystością środowiska, że zależy im na tym aby nowe produkty były tworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Cieszyć powinno również zaangażowanie innowacyjnych modeli biznesowych myślących o ochronie środowiska oraz tworzeniu nowych miejsc pracy i budowaniu przewagi konkurencyjnej.
Nie wyobrażamy sobie np. elementów telewizora wykonanych z innych m
Aż 69 proc. mieszkańców Polski chciałoby, aby ich ulubione produkty były zaprojektowane i wytworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Oznacza to, że coraz ważniejsza jest dla nas możliwość ponownego wykorzystania produktów i dbałość o środowisko - wynika z badania Stena Recycling.
Wyniki badania Stena Recycling to pozytywny sygnał dla firm, na które przepisy unijne nakładają większą odpowiedzialność za postępowanie z odpadami.
...