Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorski realizował projekt dofinansowany ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zgodnie z założeniami, od 01.05.2019 - 31.03.2020 w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki, Wojewódzką i Miejską Biblioteką im. J. Conrada Korzeniowskiego, Pozytywną Szkołą Podstawową, Radą Dzielnicy Kokoszki, Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych i Gdańskimi Wodami
Dla nas i wszystkich innych gatunków zamieszkujących Zieloną Planetę, jest to jedyne siedlisko, które pozwala funkcjonować nam w sposób zrównoważony z otoczeniem. Wiadomo, że w przyrodzie istnieje obieg materii i energii stanowiący więzi ekosystemów, łączących łańcuchy i sieci pokarmowe. Im więcej gatunków żyje razem, tym bardziej stabilne są ekosystemy. W przyrodzie, tak jak w gospodarce, ważną rolę odgrywają zarówno producenci, konsumenci jak i destruenc...
Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorski zorganizował warsztaty z samodzielnego budowania hoteli dla owadów. Warsztaty poprowadziła Aleksandra Garnys - florystka i ogrodniczka. W co najmniej 17 ogrodach w dzielnicy Kokoszki i u sąsiadów można spodziewać się w tym roku nadzwyczajnego urodzaju owoców. A to dzięki zbudowanym własnoręcznie przez ich właścicieli hotelom dla owadów.
Zachęcamy wszystkich, którzy na warsztat nie dotarli, aby uważn...
Nie jestem zaprzysiężonym wrogiem plastiku. Powiem więcej uważam, że w wielu miejscach świetnie się sprawdza i jest bardzo przydatny. Niemniej nie rozumiem i nie zgadzam się z jego totalnym panowaniem nad wszystkimi dziedzinami naszego życia.
Dzisiaj za głównych winowajców uznaje się torby foliowe, butelki i słomki plastikowe oraz kilka plastikowych produktów jednorazowego użytku. Dobrze, że się o tym mówi, a nawet więcej, podejmuje środ
Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia pani Marii Weber i pani Joanny Lepczak-Michalskiej na którym omówione zostały główne działania i efekty realizacji projektu „Deszcz to wiele kropel – codzienne działania na rzecz ochrony bioróżnorodności i zapobiegania skutkom zmian klimatu”, który był realizowany przez Polski Klub Ekologiczny – Okręg Pomorski.
Ideą projektu była pomoc mieszkańcom w zrozumieniu w jaki sposób, codziennymi działaniami,...
Czytam artykuł i cieszę się, że już 69% mieszkańców Polski wykazuje zainteresowanie czystością środowiska, że zależy im na tym aby nowe produkty były tworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Cieszyć powinno również zaangażowanie innowacyjnych modeli biznesowych myślących o ochronie środowiska oraz tworzeniu nowych miejsc pracy i budowaniu przewagi konkurencyjnej.
Nie wyobrażamy sobie np. elementów telewizora wykonanych z innych m
Aż 69 proc. mieszkańców Polski chciałoby, aby ich ulubione produkty były zaprojektowane i wytworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Oznacza to, że coraz ważniejsza jest dla nas możliwość ponownego wykorzystania produktów i dbałość o środowisko - wynika z badania Stena Recycling.
Wyniki badania Stena Recycling to pozytywny sygnał dla firm, na które przepisy unijne nakładają większą odpowiedzialność za postępowanie z odpadami.
...
Moja myśl: ograniczenie produkcji materiałów konsumpcyjnych (ubrań, sprzętu domowego itp.) i zwiększenie zatrudnienia w usługach.
Najwyższy udział zatrudnienia w usługach mają kraje, w których proces przesuwania się zatrudnienia od produkcji i rolnictwa do usług (ma to związek ze wzrostem wydajności w przemyśle) rozpoczął się już znacznie wcześniej. Usługi, w tym zwłaszcza finansowe, najsilniej dominują w strukturze zatrudnienia w Holand
Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorski zorganizował spotkanie kończące cykl spacerów, prelekcji, prezentacji, warsztatów i podzielił się obserwacjami i działaniami podjętymi w ramach projektu.
Również na tym spotkaniu dr inż arch. Tomasz Rozwadowski mówił o ekologicznych /klimatycznych wyzwaniach stojących przed miastami.
Jak ważną nauką jest urbanistyka - widzimy co dzień na naszym kokoszkowskim podwórku: zbyt wąskie ulice osiedlowe, c...
Co dzieje się z naszymi odpadami? Śmieciowi detektywi ruszyli 1 lutego 2020 r. do Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach. Dzięki uprzejmości Pań z działu promocji i komunikacji grupa dociekliwych mieszkańców Trójmiasta i okolic miała okazję poznać szczegóły działania zakładu utylizacyjnego oraz zgłębić tajniki segregacji półmechanicznej odbywającej się w tutejszej segregatorni. Przyjrzeć się również można było procesom zarządzania skomplikowaną plątaniną taś...
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgoda