Polski Klub Ekologiczny – Okręg Pomorski realizował wstępną fazę szerszego zadania edukacyjnego o nazwie WEBBALTICA – INKUBATOR DZIAŁAŃ NA RZECZ UPOWSZECHNIANIA WIEDZY O MORZU BAŁTYCKIM. W ramach projektu zaprojektowano planszową grę edukacyjną poruszającą tematykę Morza Bałtyckiego. Gorąco zachęcamy do pobrania materiałów, w tym planszy, kart i żetonów. Niech ta zabawa będzie najlepszą formą nauki !
Instrukcja gry WebBaltica
Liczba graczy: 2-4
W gdańskim przejściu podziemnym przy ulicy Wita Stwosza pojawiły się morskie murale zrealizowane w ramach działań Fundacji WWF Polska. Dwa wyjątkowe projekty to próba zwrócenia uwagi przechodniów na wyzwania z jakimi mierzy się obecnie Morze Bałtyckie, a także na światowy problem przełowienia i niezrównoważonego rybołówstwa.
Jeden z murali to niepokojąca wizja Bałtyku, której chcemy zapobiec. Przeżyźnienie środowiska morskiego, zagubione w toni wodn
Polski Klub Ekologiczny - Okręg Wschodnio-Pomorski w 2018 rozpoczął wstępną fazę szerszego zadania edukacyjnego o nazwie WebBaltica. Ta faza projektu zwana „prologiem” to badanie poziomu świadomości społeczeństwa o potrzebie korekty naszych przyzwyczajeń w celu łagodzenia skutków antropopresji, budowanie fundamentów bazy merytorycznej wraz z koncepcją docierania z tą wiedzą do szerokich kręgów społeczeństwa. Aglomeracja Gdańska stanowi ważny ośrodek miejsk...
Polski Klub Ekologiczny i współorganizator naszych spotkań Hevelianum mają przyjemność zaprosić na trzecie z cyklu Bałtyckich Interdyscyplinarnych Seminariów Ekologicznych BISE. Seminaria są częścią projektu „WebBaltica” realizowanego przez PKE OWP i finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Seminarium odbędzie się 22 marca 2019 roku o godzinie 12:00 w Sali Konferencyjnej „Wozownia” Hevelianum, w Gd
Biolog dr Michał Buliński na drugim Bałtyckim Interdyscyplinarnym Seminarium Edukacyjnym BISE przedstawił prezentację na temat: Roślinność pasa nadmorskiego i jego rola. Niszczenie przyrody z powodu lokalizacji inwestycji przemysłowych, zabudowy nabrzeży. Czy można bezkarnie poszerzać plaże, wycinać drzewa, niszczyć zbiorowiska roślinne. Seminarium odbyło się w ramach projektu WebBaltica, na Uniwersytecie Gdańskim.
Cześć, jestem Jake. Jestem żółwiem morskim, mieszkam i pracuję w oceanie. Mieszkam w mieście oceanicznym. W oceanie miasta nazywane są rafami koralowymi. Nasze budynki są żywe i piękne, a w nich żyje wiele stworzeń. Moimi przyjaciółmi żyjącymi na rafie koralowej są ryby, homary, małże, koniki morskie, gąbki i wiele innych!
Na wakacjach często odwiedzam moją rodzinę, która żyje w lesie kelp. W pobliżu są też piękne góry i rzeka, tam lubimy się bawić. Jes...
Firmy z całego łańcucha tworzyw sztucznych zobowiązały się wydać ponad miliard dolarów na zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych poprzez ulepszenie systemów gospodarki odpadami i oczyszczanie istniejących zanieczyszczeń.
Sojusz na rzecz likwidacji odpadów tworzyw sztucznych skoncentruje swoje znaczne zasoby na rozwój infrastruktury zbierania odpadów, wprowadzaniu innowacji w zakresie recyklingu i projektowania produktów, edukowaniu konsumentów...
W ubiegłym roku Instytut Polimerów, Kompozytów i Biomateriałów Włoskiej Krajowej Rady ds. Badań (IPCB-CNR) i Holenderska Fundacja Zupy Z Tworzywa Sztucznego (Plastic Soup Foundation) przetestowała syntetyczne ubrania czterech globalnych marek modowych. Wyniki zostały przedstawione podczas ISPO w Monachium w poniedziałek, 4 lutego. Wyniki z przeprowadzonych testów są następujące:
Bluzka z Zary - wykonana w 100% z poliestru z przodu oraz mieszanki bawełn...
Morze Bałtyckie boryka się z wieloma problemami takimi jak eutrofizacja, zmiany bioróżnorodności, obecność mikrozanieczyszczeń, plastikowych śmieci i mikroplastików, skutki związane z funkcjonowaniem portów i transportem morskim (rozlewy ropy, wprowadzanie do wód biocydów itp.). Głównymi źródłami zanieczyszczeń wprowadzanych do Bałtyku są ścieki i odpady przemysłowe, ścieki z miejskich oczyszczalni ścieków, rolnictwo, motoryzacja, działalność portów i tran...
Polski Klub Ekologiczny zaprasza na drugie seminarium z cyklu Bałtyckich Interdyscyplinarnych Seminariów Edukacyjnych BISE. Seminaria są częścią projektu Polskiego Klubu Ekologicznego „WebBaltica” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Seminarium odbędzie się:
24 stycznia 2019r. o godz. 13:00
w Instytucie Politologii UG
w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 4
Intencją organizatorów jest wymiana doś